ETSY’de ne satılır, ne satılmaz

 

Kendi yaptığınız veya tasarladığınız ürünleri satmak
Etsy’nin birincil varoluş nedeni, üreticilerin ve tasarımcıların ürünlerini satabilecekleri bir pazar yeri olarak hizmet vermektir. Etsy’ye göre bir üretici, dükkanında sattığı ürünleri bizzat kendisi yapan satıcıdır. Buna karşılık bir tasarımcı, “orijinal bir tasarım, desen, taslak, şablon, prototip ya da şirket içi mağaza üyeleri ya da bir üretim ortağı tarafından üretilecek bir plan ortaya koyan satıcıdır.”


“Üretici ‘den ziyade ’tasarımcı” iseniz, yine de Etsy’nin El Yapımı Politikasına uymanız gerekir. Burada açıklanmıştır: https://www.etsy.com/legal/handmade


İster üretici ister tasarımcı olun, ETSY’de şeffaflık çok önemlidir. Kendinizi, ürünlerinizi ve işinizi dürüst ve doğru bir şekilde temsil etmelisiniz. Bu da, ürünlerinizin üretimine yardımcı olan kişilerin adlarının ve rollerinin listelenmesi de dahil olmak üzere, mağazanızın Hakkında sayfasında işletmenizin hikayesini anlatmak anlamına gelir.”

“Dışarıdan bir imalatçı ile çalışıyorsanız, Etsy’nin etik üretim politikalarına uymaları gerekir, burada özetlenmiştir: https://www.etsy.com/legal/policy/ethical-expectations-what-we-expect-from/239336610868

Vintage Eşyalar Sunmak Etsy başlangıçta el yapımı ürünler için bir pazar yeri olarak açılmış olsa da, aynı zamanda vintage ürünler ve koleksiyonlar için mükemmel bir e-ticaret platformudur; çantalar, kitaplar, giysiler, elektronik eşyalar, mobilyalar, mücevherler, oyuncaklar… 

Peki bir şeyin vintage sayılabilmesi için kaç yaşında olması gerekir? Etsy’nin cevabı 20 yaş. 

Malzeme Satmak Etsy, zanaatkâr topluluğunu desteklemek için boncuklar, düğmeler, kumaşlar, bulgular, kağıtlar, desenler, aletler, süslemeler, teller, yünler ve diğer şeyler dahil olmak üzere sitede ticari el işi malzemelerinin satışına izin vermektedir. Nakliye ve paketleme malzemelerinin satışına da izin verilmektedir.

İzin Verilmeyenler: El işi malzemeleri olarak kullanılmaları mümkün olsa da, olduğu gibi kullanıma hazır olan ürünler – bebek evi mobilyaları ve benzerlerini düşünün. El yapımı ürünlerle birlikte kullanılabilen ancak kendileri el işi malzemesi olmayan seri üretim ürünler için de aynı şey geçerlidir. Başka bir deyişle, el yapımı Eyeshadowınz Etsy’de tamamen uygun bir ürün olsa da, onu uygulamak için kullandığınız seri üretim fırçayı ayrı bir ürün olarak satmak Etsy’de uygun görünmüyor.

  1. Alkol, tütün, uyuşturucu, uyuşturucu teçhizatı ve tıbbi ilaçlar.
  2. Hayvansal ürünler ve insan kalıntıları.
  3. Tehlikeli maddeler (tehlikeli maddeler, silahlar).
  4. “Nefret öğeleri (nefreti teşvik eden, destekleyen veya yücelten öğeler).
  5. Yasa dışı ürünler, yasa dışı faaliyetleri teşvik eden ürünler ve yüksek düzeyde düzenlemeye tabi ürünler.
  6. Uluslararası düzenlemeye tabi ürünler.
  7. Çıplaklık ve +18 içerik.
  8. Şiddet içeren öğeler (şiddeti teşvik eden, destekleyen veya yücelten öğeler).

ETSY’de neler satılabilir, neler satılamaz hakkında konuştuktan sonra, bir sonraki yazımızda ETSY’de mağazamızın politikaları hakkında konuşuyor olacağız.

Leave a Reply

Site Footer